Serdecznie zapraszamy na zajęcia Sekcji Instrumentów Perkusyjnych w poniedziałki od 17:30 do 19:00.

Krótki filmik z naszych zajęć poniżej:

Program zajęć pozalekcyjnych „Sekcji Instrumentów Perkusyjnych” jest adresowany do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, którzy swoje spontaniczne zainteresowania muzyczne pragną rozwijać uczestnicząc w zajęciach pozalekcyjnych.

Program zakłada realizację treści w okresie jednego roku szkolnego w wymiarze dwóch godzin tygodniowo.
Program dostosowany jest do możliwości ucznia.
Udział w kole ma charakter dobrowolny i wynika z naturalnego dążenia do aktywności i kontaktu z muzyką.
W ramach zajęć́, prowadzonych w pracowni muzycznej, uczniowie mogą rozwijać swoje zamiłowania do gry na instrumentach perkusyjnych (produkcja) oraz dziedzin technicznych związanych z dźwiękiem i jego obróbką.

Cele:
–   Rozwijanie umiejętności tworzenia muzyki / akompaniowania innym instrumentom
–   kształtowanie umiejętności elementarnego posługiwania się instrumentem perkusyjnym (Cajon,  Bongos, Conga itp.)
–   zainteresowanie wychowanków różnymi formami kontaktu z muzyką instrumentalną
–   słuchanie muzyki, kontakt z muzyką żywą – scena muzyczna
–   kontakt z muzyką mechaniczną (płyty, nagrania, inne produkcje muzyczne)
–   wprowadzanie innowacji technologicznych służących rozwojowi muzycznemu
Zadania:
–   rozwijanie zainteresowań, uzdolnień, doskonalenie umiejętności
–   przygotowanie do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym
 
Instruktor: Norbert Pawlak
Przejdź do treści